Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knížky

6. 6. 2011

Chtěla bych vám doporučit nějáký knížky se psema :o)

Zuzana Francková

Tato spisovatelka se narodila 6.4.1951 v Hořicích. Napsala spoustu knih, některé pro mládež, některé pro dospělé,... Ale my budeme mluvit hlavně o knihách o psech.

Napsala sérii knih o černé kníračce Betty a černém knírači Ferdovi.

Betty

O Betty jsou 3 knížky: 1. Já, Betty, 2. Betty a její přátelé, 3. Říkají mi Betty

Výpráví o tom, jak si syn Zuzany Franckové (pro pozdější vyprávění Z.F.) pořídí psa a pro totéž se později rozhodnou i Z.F. s manželem. Zatímco syn si pořídil velkého křížence, oni se rozhodnou pro malého černého knírače-fenku. Příběh začíná v chovatelské stanici, kam si manžel přijede pro pejska. Když vstoupil na pozemek, přihnalo se k němu štěně a už tam se rozhodl, že právě ji si odveze domů. S Betty prožívají různé chvíle, zábavné i trápení. O tom jak to s Betty dopadlo se dozvídáme až v knížce o Ferdovi.

Ferda

O Ferdovi jsou 2 knížky: 1. Z deníčku štěněte, 2. Ferdovy příhody

Tady také začíná příběh v chovatelské stanici, avšak z jiné než byla Betty. Před Ferdou pořád mluví o Bettynce, když jdou na procházku, všichni mu říkaj, že je nádherný a úžasná apod. ale vždycky někdo dodal: "A kde máte Bettynku" . O tom co se stalo Bettynce jsme se dozvěděli v poslední kapitole "Z deníčku štěněte", kdy přijede syn Honza s rodinou. Betty od dětství trpěla na záněty uší. Když šly k veterináři, dozvěděly se, že má Betty v uších viry, plísně, kvasinky a bekterie. Později měla zánět mléčné žlázy, začali jí odcházet ledviny a nemohla pomalu chodit. Rozhodli se, že jí nebudou dál trápit a nechají ji uspat, jak se také stalo.

_____________________________________________________________________________

Postupně budu dopisovat, co dál se jim stalo.  :)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

??

(Jessy, 10. 11. 2013 12:50)

A kde je ten příběh dokončený ??