Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bio krmiva

Bio potraviny se staly nedílnou součástí mnoha domácností. Tak proč je nedopřát i našim domácím mazlíčkům? Je to jen obchodní trik nebo na tom opravdu něco je? Na trhu se objevuje mnoho dalších firem a výrobců, které nabízejí svoje bio výrobky a to nejen pro psy, ale i pro další domácí mazlíčky. Především ve vyspělých kulturách mají psi důležitou společenskou úlohu. Z těchto důvodů je kladen velký důraz na pohodu a kvalitu jejich života, ke které jim pomůže také kvalitní strava - bio strava.

 

Bio krmiva jsou zcela přírodní bez vedlejších produktů. Krmiva jsou z 88% organická. Výrobky jsou hypoalergenické a jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí. Krmiva neobsahují žádné pesticidy, antibiotika, masokostní moučky, hnojiva a umělá barviva. Také jsou bez umělých aromatických a konzervačních látek. Psi byli od přírody masožravci, ale v průběhu domestikace (zdomácnění) se z nich stali všežravci, proto je pro ně vhodné masové krmivo, kde je přídavkem třeba rýže nebo zelenina. Krmivo pro psa je rozlišené podle stáří psa, aktivity psa nebo podle zdraví psa. Například při poruchách trávení není vhodné krmivo s přídavkem pšenice a sóji.

 

Bio krmiva pro psy seženeme ve formě granulí (krmiva suchá/polosuchá), dále ve formě konzerv, paštik a plněných kapsiček (krmiva vlhká). Díky tomu, že jsou bio krmiva vyráběna bez přidání konzervačních látek, mají kratší dobu spotřeby než běžná krmiva. Bio krmiva jsou také dražší, a proto bychom neměli kupovat výrobky, které jsou levnější než klasická krmiva. Pokud od výrobku očekáváme kvalitu, neměli bychom na krmivu pro psa šetřit.  Za kvalitní bio stravu je nutné si připlatit, to platí i v lidském životě. Cena u suchých krmiv se zhruba pohybuje okolo 400 korun za 2,5 kilogramu. U mokrých krmiv, jako je třeba kapsa s masem, stojí 150 gramů asi 40 korun. Upravené maso v konzervě je asi za 70 korun za 400 gramů, 150 gramová vanička s masem stojí zhruba 25 korun.

 

Proč jsou bio krmiva pro psy dražší?

Nákupní cena bio krmiv odráží opravdové náklady na výrobu výživných, vysoce kvalitních krmiv a zohledňuje vyšší náklady na malou produkci bez použití chemických "pomocníků".

 

Informace o konkrétním složení a zastoupení jednotlivých látek jsou vždy uvedeny na obalu. Je dobré prostudovat konkrétní složení, než se rozhodnete pro konkrétní značku nebo variantu. Ne vždy může daný výrobek vašemu psovi vyhovovat, a proto napoprvé nekupujte velké množství krmiva, aby nezbylo nazmar. Na obalu krmiva by měla být také informace o kontrole provedené určitým státním orgánem, případně o jiných testech, které prokážou, že krmivo je nezávadné a bio.

 

Jako dobrý tip uvedu jména značek, které vyrábějí bio výrobky pro psy. Například Almo Nature, která vyrábí konzervy a dietní krmiva pro psy kteří, mají dietu. Dalším je Ekanuba Wild Nature, First Mate Hostic, Hills Natures Best, Organi Pets a mnoho dalších. Kvalitní značku by Vám měl doporučit i zvěrolékař vašeho pejska nebo prodejce ve specializovaném obchodě pro psy, ale nejlepší rada je od ostatních chovatelů, kteří mají osobní zkušenost s používáním krmiva.

 

Při nákupu bychom si vždy měli dát pozor na datum výroby a spotřeby.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář